Beszélni kell a kórházi ellátás átszervezéséről

Belföldi hírek, 2026. jún. 22.

A Magyar Orvosi Kamara elnöke szerint hosszú távon nem tartható fenn a jelenlegi rendszer, amelyben ennyi ügyeleti pont működik országszerte. Az InfoRádió Aréna című műsorában Álmos Péter arról beszélt, hogy a kórházi ellátás átszervezésének kérdését nyíltan meg kell vitatni.

Álláspontja szerint ma több helyen a szakemberhiány miatt már nem tervezetten, hanem kényszerből szűnnek meg egyes osztályok vagy szolgáltatások. Úgy véli, az ellátórendszer átalakítását szakmai alapon, előre megtervezve kellene végrehajtani, nem pedig a kialakult helyzetre reagálva.

A MOK elnöke arra is felhívta a figyelmet, hogy egy-egy osztály megszűnése más területek működésére is hatással lehet. Példaként említette, hogy egy neurológiai háttér nélkül a sürgősségi ellátás egyes feladatai is nehezebben biztosíthatók.

Álmos Péter szerint az esetleges változtatásokat fokozatosan, megfelelő tájékoztatás mellett kellene végrehajtani annak érdekében, hogy az ellátás biztonsága megmaradjon.

Forrás: Infostart

Illusztráció: ChatGPT

További híreink

...

Belföldi hírek

Mérnöki ajánlás segítheti a kórházi klímafejlesztéseket

A Magyar Mérnöki Kamara szerint a kórházi klimatizálás jóval többet jelent egyszerű hűtésnél. A szervezet felhívta a figyelmet arra, hogy már rendelkezésre áll egy szakmai útmutató, amely támogatást nyújthat a kormány által bejelentett kórházi klíma- és hűtőberendezés-fejlesztési programhoz.

2026. jún. 15.

...

Belföldi hírek

Átadták a 2026-os kamarai díjakat

Ünnepélyes keretek között adta át idei elismeréseit a Magyar Orvosi Kamara. A 2026-os díjazottak között több kategóriában összesen tízen részesültek szakmai elismerésben, köztük a Hippokratész Emlékérem, a Dignitas humana – dr. Karsai Dániel emlékdíj, a Közösségért Díj és a MOK Média Díj kitüntetettjei.

2026. jún. 02.

...

Belföldi hírek

Újra OEP lehet a NEAK neve

Visszakaphatja korábbi nevét a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő – írta a 444 a készülő egészségügyi átalakításokról szóló hírek alapján. A lap szerint az új egészségügyi vezetés egyik terve, hogy a NEAK ismét Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) néven működjön tovább.

2026. máj. 26.