Hónapokon belül sztrájk jöhet az egészségügyben

Belföldi hírek, 2026. jan. 20.

Néhány hónapon belül sztrájkba léphetnek az egészségügyi szakdolgozók Magyarországon, a kormánnyal folytatott sztrájktárgyalások ugyanis eredménytelenek maradtak. Az érdekvédelmi szervezet nehezményezi, hogy a szakdolgozók második éve nem kaptak béremelést, a munkabeszüntetés lehetősége az év első felében is napirendre kerülhet.

Néhány hónapon belül sztrájkba léphetnek az egészségügyi szakdolgozók, miután elakadtak a sztrájktárgyalások a kormánnyal – közölte a Független Egészségügyi Szakszervezet elnöke az ATV Híradóval. Az érdekvédők azt sérelmezik, hogy a szakdolgozók második éve nem kaptak béremelést.

A Független Egészségügyi Szakszervezet szeptemberben kezdett sztrájktárgyalásokat, de az egyeztetések azóta sem vezettek érdemi eredményre. A szervezet szerint sem a 2025-ös, sem a 2026-os egészségügyi költségvetés nem tartalmaz béremelést, míg a dolgozók elégedetlensége folyamatosan nő.

A szakszervezet elnöke jelezte: további lépésekre készülnek, amelyek munkabeszüntetéshez is vezethetnek már az év első felében.

„Előtte azért egyeztetni kell a munkáltatókkal, pontosan nem tudom, néhány hónapon belül megvalósulhat, nyilván nem a választás napján fogunk ilyet tenni, de azt gondolom, hogy nem hagyhatjuk annyiban, hogy a dolgozók ilyen helyzetben legyenek, mert nagyon elégedetlenek, és hát a mi felelősségünk is az, hogyha megint sok ember elhagyja az ágazatot” – mondta Soós Adrianna.

A Belügyminisztérium hangsúlyozta: egy teljes munkaidős egészségügyi szakdolgozó havi átlagkeresete megközelíti a bruttó 800 ezer forintot, ezzel együtt azon dolgoznak, hogy lépésről lépésre, fokozatosan emelni tudják a béreket. A szakszervezet a tavalyi évre 10, az idei évre 13 százalékos béremelési igénnyel fordult a tárcához, ugyanis álláspontjuk szerint a korábbi béremelés már elinflálódott.

Forrás: index.hu

Szerző: 

Illusztráció: ChatGPT

További híreink

...

Belföldi hírek

Beszélni kell a kórházi ellátás átszervezéséről

A Magyar Orvosi Kamara elnöke szerint hosszú távon nem tartható fenn a jelenlegi rendszer, amelyben ennyi ügyeleti pont működik országszerte. Az InfoRádió Aréna című műsorában Álmos Péter arról beszélt, hogy a kórházi ellátás átszervezésének kérdését nyíltan meg kell vitatni.

2026. jún. 22.

...

Belföldi hírek

Mérnöki ajánlás segítheti a kórházi klímafejlesztéseket

A Magyar Mérnöki Kamara szerint a kórházi klimatizálás jóval többet jelent egyszerű hűtésnél. A szervezet felhívta a figyelmet arra, hogy már rendelkezésre áll egy szakmai útmutató, amely támogatást nyújthat a kormány által bejelentett kórházi klíma- és hűtőberendezés-fejlesztési programhoz.

2026. jún. 15.

...

Belföldi hírek

Átadták a 2026-os kamarai díjakat

Ünnepélyes keretek között adta át idei elismeréseit a Magyar Orvosi Kamara. A 2026-os díjazottak között több kategóriában összesen tízen részesültek szakmai elismerésben, köztük a Hippokratész Emlékérem, a Dignitas humana – dr. Karsai Dániel emlékdíj, a Közösségért Díj és a MOK Média Díj kitüntetettjei.

2026. jún. 02.

...

Belföldi hírek

Újra OEP lehet a NEAK neve

Visszakaphatja korábbi nevét a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő – írta a 444 a készülő egészségügyi átalakításokról szóló hírek alapján. A lap szerint az új egészségügyi vezetés egyik terve, hogy a NEAK ismét Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) néven működjön tovább.

2026. máj. 26.